האם יש יתרונות של שמן חוחובה לשיער?

0
59

שמן חוחובה או שעווה נוזלית משמשים באופן פעיל לטיפול בשיער, ציפורניים ועור. בימי קדם, הרכב זה נכרה על ידי האינדיאנים, שכינו את השמן הזה "זהב נוזלי". רבים מהמין ההוגן מתעניינים בשאלה כיצד להשתמש בשמן חוחובה. שמן שיער מסוג זה, כאשר מיושם, מחייב להקפיד על כמה דקויות, שבהן התוצאה הסופית תהיה תלויה.

מרכיבים של שמן חוחובה

  • אלכוהול, השולט בייצור השומן התת עורי, משפיע לטובה על זרימת הדם, וגם מאיץ את צמיחת השיער בשימוש שיטתי.
  • חומצות שומן הנלחמות ביובש, ונועדו גם להזין ולהרוות את השיער בלחות, להגן עליו מפני ההשפעות המזיקות של השמש, מלח ים וטמפרטורות נמוכות.
  • קולגן וחומצות אמינו, הפועלות כחומר בנייה יקר ערך לשיער, וגם מונעות שבירות ומרפאות נזקים.
  • חומצה איקוסנואית, המשחזרת רקמות, מחדשת תאים ומשפרת את גמישות הגדילים.
  • טוקופרול, המצעיר את הקרקפת, וגם מונע האפירה והתקרחות.

שמן חוחובה לשיער: המלצות בסיסיות לשימוש

בבית מרקחת, אתה יכול לקנות חוחובה אתר או שמן חוחובה קוסמטי לשיער. ההרכב הראשון מיוצר בצינורות קטנים, ולא ניתן לחמם אותו לפני השימוש. שמנים קוסמטיים מומסים באמבט מים או במיקרוגל עד 45 מעלות. במצב זה קל יותר ליישם על תלתלים.

שמן קוסמטי לשיער חוחובה מותר לשימוש בצורתו הטהורה ובצורת רכיב למסכות ביתיות. אם אנחנו מדברים על שמן אתרי, אז יש להוסיף אותו בכמויות הרבה יותר קטנות לבלזם, שמפו ומוצרים תוצרת בית.

שמן חוחובה משמש ביעילות בצורה של קומפרס לילה. המשמעות היא שזמן החשיפה יכול להיות עד 8 שעות. כאשר מוסיפים למסכה מוצר מסוג זה, הוא נשטף לאחר 1-1.5 שעות.

אם השמן משמש לטיפול בבעיה ספציפית, למשל: נשירת שיער, שבירות, חתך, יובש או שמנוניות של השיער, אז ההרכב עם שמן חוחובה נמרח על השיער 2 פעמים בשבוע. ביצוע מניעה לתלתלים, זה מספיק להשתמש בשמן זה פעם אחת תוך 8-10 ימים.

כל שמן קוסמטי משחרר אנזימים מועילים מהר יותר אם נמרח חם. בנוסף, לאחר מריחת שמן חוחובה על הראש, כסו אותו בפוליאתילן ומגבת עבה.

כמעט כל הנשים מתקשות להסיר שמן כזה. כדאי להתכונן לעובדה שיש למרוח את השמפו 2-3 פעמים. בנוסף לכל זה, כדאי לשטוף את הגדילים עם תמיסה של מים ומיץ לימון, ורק אז אפשר למרוח מזור.

כאשר משתמשים בשמן חוחובה לטיפול בבעיות מסוימות הקשורות לתלתלים, יש צורך לבצע טיפול לא יותר מחודשיים. אם לאחר מכן הפגם אינו נעלם, לאחר הפסקה של שבוע ניתן לחדש את הטיפול.

לא כולם מבינים איפה אפשר לקנות שמן חוחובה. הרכב כזה נמכר בחנויות קוסמטיקה ובבתי מרקחת. חשוב במקביל לקנות מוצר טהור ללא כל זיהומים ומסומן "100% שמן חוחובה טבעי". המקור שונה מהזיוף בכך ששמן טבעי קופא מהר מאוד במקרר.

כיצד להשתמש בשמן חוחובה לשיער?

הדרכים להשתמש במוצר כזה בבית משתנות מאוד. ניתן להשתמש בשמן חוחובה להליך סירוק הארומה. כדי לעשות זאת, מרחו כמה טיפות שמן על המסרק. חוחובה משמשת גם בצורה של תוספת למסכות תוצרת בית, בשילוב שמן זה עם רכיבים אחרים.

הדרך הנפוצה ביותר להשתמש בשמן חוחובה לשיער היא להוסיף אותו למרכך בשלב האחרון של השמפו. כדי לעשות זאת, סחטו מעט מזור לכף היד והוסיפו שם כמה טיפות שמן חוחובה. תערובת זו נמרחת על השיער ומתיישנת כ-10 דקות. לאחר מכן, פשוט יש לשטוף את ההרכב במים חמים.

כמו כן, שמן חוחובה, בשל הרכבו, יכול לשמש כהגנה תרמית נפלאה לשיער. אם אישה יוצרת סטיילינג באופן קבוע, יש למרוח כמה טיפות שמן על טיפים רטובים לפני שמתחילים ליצור תסרוקת. זה יגן על השיער מההשפעות המזיקות של טמפרטורות גבוהות.

כל שיטה מספקת טיפול מלא לתלתלים. במקרה זה, העיקר להיות שיטתי. למרות כל התכונות המועילות של שמן חוחובה, זה יכול להיות מזיק בנוכחות חוסר סובלנות אינדיבידואלי.

`

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here