מסכה עם חלמון לשיער: מטרה ותוצאה

0
53

החלמון מהווה מקור לחומצות שומן שונות, ויטמינים ומינרלים. הוא מכיל גם לציטין, הנחשב לחומר הכרחי בתהליך של חידוש תאי. הוא לוקח חלק בתהליכי אספקת חומרים מזינים לתאים ובחילוף החומרים שלהם. חלמון ביצה הוא גם נוגד חמצון רב עוצמה. מסכה לשיער חלמון ביצה בריאה ומזינה.

רכיבים של חלמון ביצה טובים לשיער

  • לציטין. מרכיב זה של חלמון הביצה נחשב לחומר בניין, שבזכותו תאים פגומים משוחזרים. לציטין מסוגל לחדור לכל שערה ולחדש אותה מבפנים. בנוסף, הוא יכול למלא את התלתלים בלחות, להאיץ את צמיחתם ולהאט את תהליך ההזדקנות שלהם. כתוצאה מכך, הגדילים יהפכו למשיי, קלים לסירוק וירכשו ברק בריא.
  • ויטמינים. חלמון ביצה מכיל חומרים פעילים ביולוגית רבים המשפיעים לטובה על בריאות התלתלים. אלה כוללים ויטמינים מקבוצות B, E, A, D. כל הרכיבים הללו יכולים לסייע בחיזוק שורשי השיער, תוך מניעת אובדן תלתלים. בנוסף, הויטמינים המצויים בחלמון הביצה נחשבים למניעה מצוינת נגד קשקשים. כמו כן, חומרים אלה נותנים תלתלים גמישות, מה שהופך את הטון שלהם רווי יותר ובהיר יותר.
  • חומצות אמינו. חומרים אלה נחשבים למרכיב נוסף בעל ערך רב בחלמון הביצה. אם חומצות אמינו נמצאות כל הזמן במוצרי תזונה לשיער, אז הן תמיד נראות נהדר. יתרה מכך, התלתלים נעשים ארוכים ועבים הודות לחומצות אמינו.
  • מאקרו ומיקרו-אלמנטים. בריאות הגדיל יכולה להיות תלויה גם ברכיבים אלה. בהרכב הכימי של חלמון הביצה ישנם חומרים כמו: אבץ, אשלגן, נתרן, מגנזיום וזרחן. מגנזיום מזין תלתלים, אבץ משפר תהליכים מטבוליים, נתרן ואשלגן מקלים על נשירת שיער, וזרחן מעניק לתלתלים עושר וגמישות. לכן מסכות עם חלמון לשיער שימושיות.

כללים עיקריים לשימוש בחלמון לשיער

הדבר הראשון שאתה צריך לשים לב אליו בעת יצירת מסכות חלמון ביצה הוא טריות ואיכות המוצר. לחלמונים טריים תוצרת בית יש את התועלת המרבית, והאופן שבו מוצר זה ישפיע על הגדילים עשוי להיות תלוי בכך.

כדי ליצור מוצרי קוסמטיקה המבוססים על החלמון, כדאי להשתמש במוצרים בטמפרטורת החדר. בהקשר זה, יש צורך להוציא את הביצים מהמקרר מראש.

בזמן הקצפת החלמון אין צורך להשתמש בבלנדרים ובמיקסרים. את החלמונים יש להקציף ביד עם מטרפה או מזלג.

כאשר מערבבים חלמון ביצה עם מרכיבים אחרים של המסכה, כדאי לוודא שהמוצר לא חם מדי. אם כלל זה מוזנח, החלמון יכול לשנות את המבנה שלו, ובגלל זה, הוא יאבד את האפקטיביות שלו.

קומפוזיציות קוסמטיות המבוססות על חלמון ביצה, שנוצרו בבית, חשוב למרוח על שיער לח מעט או יבש לחלוטין. אם התלתלים רטובים בעת החלת המסכה, המסה תתנקז מהראש.

לרוב, מסכת שיער עם חלמון ביצה מיושנת על השיער במשך 20-40 דקות. אתה יכול לשמור אותו על הראש למשך זמן רב יותר, אך לא יותר משעה, מכיוון שהחלמון נחשב לחומר אורגני. בהקשר זה, עם שהייה ארוכה יותר על השיער, הוא מתדרדר ורוכש ריח לא נעים.

לאחר מריחת מסכת השיער על הראש, יש לכסות אותה בשקית ניילון. אם אתה עוקב אחר כלל זה, אז שטיפת התרופה הביתית מהשיער שלך היא הרבה יותר קלה. כדי למנוע קיפול של חלמון הביצה, מסיכת השיער נשטפת במים קרירים.

בעת יצירת מסכת שיער בחלמון ביצה בעצמך, עליך לשקול גם את אורך השיער שלך. ככל שהתלתלים ארוכים יותר, כך תצטרך יותר מרכיבים. הדבר העיקרי שיש לזכור הוא לכבד את הפרופורציות.

כיצד להשתמש בחלמון ביצה לקשקשים?

  • מתכון 1. יש צורך לערבב 2 חלמונים עם מיץ לימון וכמה טיפות שמן ברדוק. מסכה מסוג זה נמשכת בעדינות לתוך הקרקפת ומתיישנת על השיער כ-35-40 דקות. לאחר מריחת המסכה על הראש שמים עליה שקית ניילון ומגבת. רצוי לשטוף את המסה הזו במים חמים, כי לא קל לשטוף את השמן מהשיער במים קרים.
  • מתכון 2. 1 ביצה ו-100 גרם יוגורט טבעי או קפיר מוקצפים לקצף חזק. לאחר מכן, המסכה משופשפת בזהירות לתוך השיער ומופצת לאורכם. לאחר מכן, הראש עטוף, והמסה על השיער נשמרת במשך 35-40 דקות. לאחר מכן, יש לשטוף את השיער במים חמים.

מסכות יעילות עם חלמון ביצה לתלתלים

  1. לשיער יבש. 1 חלמון ביצה מעורבב היטב עם 1 כפית של דבש נוזלי. לתערובת זו מוסיפים כמות קטנה של שמן קיק, שקדים או ברדוק. מסכה מסוג זה מפוזרת באופן שווה לאורך השיער, ועל הראש מניחים כובע מקלחת עמיד למים. זמן החשיפה של המסכה על השיער הוא לא יותר משעה, ולאחר מכן הוא נשטף במים.
  2. לצמיחת שיער. 2 כפות חרדל יבש מערבבים עם אותה כמות מים. מוסיפים שם גם 1.5 כפיות סוכר וחלמון. כדאי לשקול את העובדה שככל שמוסיפים יותר סוכר, כך השפעת החרדל תהיה חריפה יותר.
  3. לתלתלים ברק. 1 כף ג'לטין אכיל מדוללת במים חמים. בנוסף מוסיפים שם 1 חלמון, 2 כפיות שמן זית וכפית דבש. כל המרכיבים מעורבבים היטב, והמסה מוחלת לכל אורך השיער. כאשר חלפו 30-40 דקות לאחר מריחת המסכה, ניתן לשטוף אותה במים חמימים.
  4. נגד נשירת שיער. 2 חלמונים מעורבבים עם 2 כפות מכל שמן נשא ו-3 טיפות אתר. מסכה כזו מוחלת בתנועות עיסוי על שורש הראש, ולאחר מכן היא מופצת עם מסרק לכל אורך השיער. זמן החשיפה של תערובת כזו על הראש הוא 15-20 דקות.

`

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here