מסכה עם שמנת חמוצה לשיער: מתכוני בישול בסיסיים

0
57

קל מאוד ליצור מסכות שיער משמנת חמוצה תוצרת בית, והן גם מעניקות תחושה נעימה של קלילות ונבדלות בהיעדר שומן על הגדילים. במקביל, תרופות ביתיות כאלה מעניקות לחות לשיער בשפע ומחזקות את שורש הראש. בהקשר זה, בנוסף לטיפול מתמיד בגדילים יבשים, לאישה יש הזדמנות לשחזר תלתלים פגומים בעזרת מסכת שמנת חמוצה.

ויטמין A, הקיים בשמנת חמוצה, ישפר את תפקודי החמצון והרדוקטיביים של הקרקפת, וכן מפעיל את ייצור החלבון המרכיב את השיער. כמו כן, חומר זה יעשה סדר בתהליכים מטבוליים, יהפוך את קרומי התא לחזקים ועבים יותר, וכן יאט את הזדקנות התאים ויאיץ את צמיחת התלתלים.

ויטמין C בשמנת חמוצה, בהיותו נוגד חמצון טבעי ויעיל למדי, ישתתף בוויסות חילוף החומרים התאי של הפחמימות, אשר יעשה גוון של הקרקפת וישפר את זרימת הדם. כמו כן, הודות לחומר זה, יתחילו תהליכי התחדשות רקמות, ולכן הגדילים יהיו מוגנים מפני מגרים חיצוניים וזיהומים. הודות לוויטמין זה, מובטח ייצור ללא הפרעה של חלבונים ושומנים, שבזכותם גדילים שבירים וקצוות מפוצלים יתאוששו במהירות.

שמנת חמוצה מכילה גם ויטמין PP, המעורב באופן פעיל בחילוף החומרים התאי של חלבונים, שומנים, חומצות אמינו. זה מקל על נשימת רקמות, מפעיל את תהליך הביוסינתזה, מבטל בעיות במחזור הדם של הקרקפת ומרחיב את כלי הדם. כמו כן, חומר זה מסייע בשיפור המיקרו-סירקולציה ובסילוק רעלים ומתכות כבדות מתלתלים שהצטברו בהם במשך שנים.

ויטמין E, הכלול בשמנת חמוצה בכמויות גדולות, יעניק לגדילים חסרי החיים ביותר גמישות וחוזק. כידוע, קרומי התאים מתחמצנים, ולכן ככל שהם חזקים יותר, השיער ייראה יפה יותר.

ליסודות קורט, הכלולים גם במוצר השמנת החמוצה, יש תכונות לחות. וזה, בתורו, מאוד שימושי עבור תלתלים.

 1. מסכה עם שמנת חמוצה מבחינת ריכוז החומרים השימושיים נשארת המנצחת בין שאר סוגי מסכות השיער אם נעשה שימוש במוצר ממקור ביתי ביצירתו, ולא נקנה בחנות. בהקשר זה, אם אפשר להכין מסכה משמנת חמוצה טבעית, אז כדאי להשתמש בה.
 2. כדי להעניק לחות לשיער יבש, כדאי להשתמש בשמנת חמוצה עם אחוז שומן גבוה (יותר מ-25%).
 3. אם ברצונכם להאיץ את הצמיחה או לעצור את אובדן החוטים השומניים, יש להכין מסכת שמנת חמוצה ממוצר בעל אחוז שומן נמוך (פחות מ-15%).
 4. לדאוג לשיער שלך ולהזין באופן מלא את סוג התלתלים הרגיל, כדאי ליצור מסכות המבוססות על שמנת חמוצה עם תכולת שומן ממוצעת (מ-15 עד 25%).
 5. כשלעצמו, מוצר השמנת החמוצה הוא די לעתים נדירות מסוגל לגרום לאלרגיות, אך לעתים קרובות כלולים מרכיבים אחרים במסכה. אפילו תוכן קטן של רכיבים כאלה יכול להשפיע לרעה על מצב הקרקפת, וגם המראה של תלתלים תלוי בכך. בהקשר זה, מומלץ בחום לנסות תחילה את מסכת השמנת החמוצה שיצרת בעצמך בחלק הפנימי של פרק כף היד. אם לא התרחשה תגובה שלילית על העור, אז התערובת יכולה לשמש גם לשיער.
 6. כדאי לקחת בחשבון את העובדה ששמנת חמוצה יכולה להבהיר מעט את השיער, ולכן, באמצעות מוצר שמנת חמוצה לתלתלים שנצבעו לאחרונה, עליך להבין עד כמה הגוון ישתנה לאחר החלת המסכה. לשם כך, המסכה מוחלת תחילה על גדיל נפרד.
 7. כאשר נוצרת מסכה לשיער עם שמנת חמוצה, רצוי להקציף את כל המרכיבים בבלנדר. זה הכרחי כדי למנוע את המראה של גושים.
 8. מסכות שמנת חמוצה הן אוניברסליות, מכיוון שניתן לשטוף את התלתלים לפני החלתם, או להשאיר אותם מלוכלכים. זה לא ישפיע על התוצאה בשום צורה. הדבר היחיד שכדאי לעשות הוא להרטיב מעט את הגדילים. הודות לכך, ניתן יהיה לפזר באופן שווה שמנת חמוצה לכל אורך השיער.
 9. שמנת חמוצה יכולה לטפל בבטחה בקרקפת, לשפשף אותה אפילו לתוך השורשים. מסכה זו מוחלת בתנועות עיסוי חלקות. בעזרת מסרק מיוחד ניתן לפזר בקלות ובמהירות שמנת חמוצה לכל אורך התלתלים. באשר לעצות, יש צורך להרטיב אותם בשפע עם המסה המוכנה.
 10. כל מוצרי החלב אוהבים חום, המעורר את פעילות הרכיבים הכלולים בהם. בהקשר זה, לאחר מריחת מסכת שמנת חמוצה על ראשך, עליך לחמם אותה על ידי הנחת כובע מקלחת ועטיפת ראשך במגבת טרי.
 11. שמנת חמוצה נחשבת למוצר בטוח, ולכן תקופת החשיפה למסכה ממנה יכולה להיות ארוכה למדי. זה אפשרי במצב אם המוצר משמש בצורתו הטהורה. השתמש באופן פעיל בשמנת חמוצה לשיער בלילה. אם מרכיבים אחרים מעורבים גם בהרכב מסכת השיער, אזי זמן החשיפה שלה יוגבל בין 20 ל-60 דקות.
 12. סוג זה של מסכה נשטף בקלות עם מים חמים ושמפו. נהלים כאלה יכולים להתבצע פעם או פעמיים בשבוע, אך לא יותר מ-15 מסכות. לאחר מכן, כדאי לתת לשיערך מנוחה או לעבור למוצר בסיס אחר.

לשיער רגיל. כדי להכין מסכת שמנת חמוצה כזו, אתה צריך לערבב 2 כפות שמנת חמוצה עם 1 כף מיץ לימון. לוקחים גם חצי כפית שמן נבט חיטה ומוסיפים לתערובת. מתכון זה יעזור לחזק את התלתלים ככל האפשר, לשפר את התהליכים המטבוליים שלהם.

לשיער יבש. מסכות כאלה עם שמנת חמוצה לשיער מוכנות בפשטות. לשם כך, מרסקים אבוקדו קטן ולאחר מכן מערבבים עם 3 כפיות שמן זית ו-4 כפיות שמנת חמוצה. המסה המתקבלת מוחלת על שיער רטוב למשך 20-30 דקות, ולאחר מכן היא נשטפת. השימוש במסכה כזו מבטיח הידרציה ותזונה לגדילים יבשים מאוד.

`

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here