מסכות שיער תוצרת בית: מתכוני בישול

0
65

יש רק דרך אחת לקבל זוהר בריא של תלתלים – לטפל כל הזמן בשיער שלך באמצעות לא רק קוסמטיקה מקצועית, אלא גם פורמולציות תוצרת בית. לעתים קרובות, מסכות תוצרת בית נותנות לתלתלים את כל מה שהם צריכים: טיפול במבנים פגומים, הידרציה, תזונה. מסכות שיער תוצרת בית מכילות לרוב מרכיבים פשוטים אך שימושיים הזמינים לכל עקרת בית.

באילו מרכיבים משתמשים לרוב להכנת מסכות שיער תוצרת בית?

יוגורט טבעי ללא כימיקלים וצבעים או קפיר משמש לעתים קרובות ליצירת מסכת שיער מעורבת. משקה חלב מותסס מאפשר לך לחדש את מאגר החלבון, להאיץ את צמיחת התלתלים ולהעניק להם חיוניות. היתרון בשימוש בקפיר או ביוגורט הוא שניתן לראות במוצרים אלו אוניברסליים, ולכן ניתן לשלב אותם כמעט עם כל מרכיב אחר במסכה.

אבוקדו הוא פרי שנקרא קרם הלחות הטבעי הטוב ביותר. שמני ויטמין E המצויים באבוקדו עושים פלאים. כדי להכין מסכה לבריאות השיער על בסיס מוצר זה, אתה רק צריך לחתוך פרוסה מהפרי ולשלוף ממנו את העיסה.

הבננה משמשת גם להכנת מסכות שיער מכיוון שהיא מעניקה להן חוזק, גמישות וגמישות. פרי זה לא יאפשר הרס של שורש הראש, יחזק ביעילות את התלתלים, וגם ישחרר אותם מקשקשים ושבירות. כדי להכין מסכת בננה, פשוט טוחנים אותה למצב עיסה.

כחלק ממסכות שיער תוצרת בית, מיונז טבעי, העשוי משמנים, חומץ וביצים, נחשב גם לשימושי. מוצר מזון כזה ייתן נפח תלתלים, גוון בהיר והידרציה. מיונז הולך טוב עם אבוקדו.

מיץ לימון הוא עפיצות ומסיר שומנים. הוא אידיאלי לשימוש על סוגי שיער שומני, מכיוון שהוא יכול לסגור נקבוביות ולהחליש את בלוטות החלב. אתה יכול להשתמש ברכיב זה בעת יצירת מסכות שיער, ובעת שטיפת הראש.

לפעמים מוסיפים סודה לשתייה למסכות תוצרת בית. מוצר זה ידוע בתכונות הניקוי שלו. בנוסף, סודה לשתייה מסירה בצורה מושלמת לכלוך ושאריות של מוצרי קוסמטיקה מהשיער.

מרכיבים פופולריים בטיפול במסכות שיער הם ביצי תרנגולת רגילות. הם מכילים חומצות שומן, מינרלים פעילים, אימונוגלובולינים. בשימוש במסכות על בסיס ביצים, זקיקי השיער מתחזקים, ומונעים רזון ואובדן תלתלים. עבור שיער יבש, חלמון משמש לעתים קרובות, ולשיער שמן, חלבון משמש לעתים קרובות.

שמנים צמחיים הם די פופולריים בטיפוח השיער הביתי. לא בכדי הם נקראים קרמי לחות טבעיים, המסוגלים להרוות את המנעולים בחומרי הזנה ולבצע עוד מספר פונקציות, בהתאם לסוג השמן הספציפי. שמני זית, קוקוס ושקדים הם אופציות קלאסיות למחזקי תלתלים ולמוצרי ברק לשיער. הצמיחה של גדילים יכולה להפעיל שמני ברדוק ושמני קיק. שמנים משמשים לשיער הן בצורה טהורה והן בצורה של מרכיב של מסכה מסוימת.

אם את צריכה להגן על השיער שלך אז רכיבים כמו גליצרין וג'לטין יהיו יעילים כחלק ממסכה ביתית. מוצרים אלה מעניקים לחות עמוקה לגדילים, ויוצרים עליהם סרט מגן.

כאשר נוצרת מסכת שיער תוצרת בית, לעתים קרובות נעשה שימוש גם בדבש. זה עוזר להרטיב את השיער לפי סוג הצטברות הלחות במבנה שלהם. בנוסף, מוצר זה מזין בצורה מושלמת תלתלים, מרווה אותם בוויטמינים חיוניים.

מסכות ביתיות לצמיחת שיער

  • מסכה זו מיועדת לשיער רגיל עד יבש. מסכה זו תדרוש כפית אחת של שמן קוקוס, כפית אחת של אבקת קינמון ו-4 טיפות שמן אתרי אשכולית. כל הרכיבים מעורבים, והמסכה משופשפת לתוך שורש הראש. זמן החשיפה של מסכה ביתית זו הוא 30 דקות. חשוב לעטוף את הראש במגבת. יש צורך לחזור על נהלים כאלה מדי שבוע במשך חודש.
  • מסכה זו מתאימה לכל סוג שיער. כדי ליצור אותו, לוקחים חלמון ביצה וטורפים היטב. אליו אתה צריך לשפוך 1 כף שמן זית חם ולהוסיף תערובת של 2 כפות אבקת חרדל ו 1 כף מים חמים. את המסכה הזו משפשפים לאחר שמפו לתוך שורשי השיער ומשאירים אותה למשך שעה מתחת לשקית ניילון או כובע מקלחת. מומלץ לבצע הליכים כאלה 2 פעמים בשבוע. הקורס המלא של מסכות מורכב מ-10 מפגשים.

חיזוק מסכות תוצרת בית לתלתלים

  1. להכנת מסכת שיער זו, המתכונים עשויים להיות שונים. על פי הגרסה הקלאסית של המסכה, 50 מיליליטר מים מחוממים באמבט מים, שבו 20 גרם של ג'לטין מומס. מוסיפים שם גם חלמון ביצה, והמסה מעורבבת היטב. מסכה מסוג זה חייבת להיות מופצת לכל אורך השיער, אך אין צורך לגעת בשורשים. זמן החשיפה של המסכה על הראש הוא שעה. הרכב זה נשטף ללא שימוש בשמפו. המסכה מוחלת פעם בשבוע למשך 1.5 חודשים.
  2. מסכה זו משמשת גם לחיזוק השיער. בעת יצירתו מערבבים 2 כפות דבש ו-2 כפות מים חמים. לתערובת שהתקבלה מוסיפים 1 כף חומץ תפוחים. יש צורך להשתמש בהרכב זה כדי לשטוף שיער נקי כל 3 ימים במשך חודש. ניתן למרוח מסיכה מסוג זה לכל האורך, אך לאחר שעה תצטרכו לשטוף אותה במים קרירים.

מסכות לנשירת שיער

  • כדי ליצור מסכה זו, אתה צריך לקטוף 3-5 עלי אלוורה, להסיר את הסרט העליון ולקצוץ אותם עם סכין. כף אחת של דבש מחומם מתווספת לאלוורה, וניתן לשפשף את התמיסה שהתקבלה לתוך שורש הראש. לאחר מריחת המסכה מניחים כובע מקלחת על הראש. ההרכב נשמר על השיער למשך שעה. התנאי העיקרי לשימוש במסכה זו הוא כי הרכב נשטף במים חמים וללא שמפו. תצטרך לחזור על מניפולציות כאלה במרווחים של יום במשך שבועיים.
  • על פי המתכון הבא למסכה, יש צורך לחתוך את האבוקדו לשניים, ולאחר מכן כותשים את העיסה עד לקבלת מסה הומוגנית. 1 כפית של דבש חם מתווספת שם גם, ואת המסה מוחל על הראש. שטפו את המסכה הזו משיערכם לאחר חצי שעה. מסת שיער זו משמשת פעמיים בשבוע. מהלך ההליכים המלא הוא חודש אחד.

`

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here